Oto kilka najczęściej zadawanych pytań wraz z odpowiedziami, które powinny rozwiać Twoje wątpliwości

Analiza składu ciała (przeprowadzana metodą BIA) jest badaniem nieinwazyjnym i całkowicie bezpiecznym. Stosowane częstotliwości prądu są niegroźne i nieodczuwalne dla organizmu. Do tej pory nigdy nie odnotowano działań niepożądanych związanych z przeprowadzonym badaniem BIA. Może być ono stosowane u osób obu płci, praktycznie niezależnie od stanu zdrowia. Jedyne przeciwwskazania do wykonania analizy składu ciała to posiadanie rozrusznika serca oraz w przypadku kobiet – ciąża.
Badanie wykonywane jest nowoczesnym analizatorem medycznym marki Tanita. Zobacz przykładowy wydruk z przeprowadzonego badania.

Wizyty kontrolne zwykle odbywają się co 3-4 tygodnie. Jest to idealny moment na monitorowanie postępu dietoterapii i ewentualne skorygowanie planu żywieniowego. Częstsze spotkania nie odzwierciedlają osiągnięć, natomiast rzadsze mogą powodować utratę motywacji. Wizyty trwają do momentu osiągnięcia założonych celów. Ostateczną częstotliwość wizyt ustali z Tobą indywidualnie dietetyk.

Opracowanie Indywidualnego Planu Żywieniowego trwa zwykle kilka dni. Dietetyk musi dokładnie przeanalizować zebrane od Ciebie informacje i napisać zdrowy, bezpieczny i przede wszystkim skuteczny jadłospis, odpowiadający Twoim wymaganiom.

W celu otrzymania kompletnych materiałów wraz z jadłospisem musisz przyjść do nas na jeszcze jedno krótkie spotkanie (bezpłatne), podczas którego udzielimy Ci wszystkich niezbędnych wyjaśnień i wskazówek dotyczących stosowania jadłospisu. Jeżeli preferujesz inną formę, po wcześniejszych ustaleniach, materiały możemy wysłać również drogą e-mailową.

Nie ma takiej potrzeby. Jadłospis 7 bądź 14-dniowy można powtarzać.

Masz inne pytania? Zapraszamy do bezpośredniego kontaktu z nami